Bağışıklığı Artıran Mucize Besinler

Özellikle bünyesi zayıf olanlar ve hemen her mevsim çeşitli hastalıklara yenik düşenlerin ciddi anlamda bağışıklık sistemi bozukluğu olduğu söylenebilir. Kişinin bağışıklık sisteminin bozuk olması pek çok sebeple ilişkilendirilebilir. Ancak bu durum bir mahkûmiyet değildir.

Öyle ki vücuda dışarıdan alınacak pek çok faydalı besin ile bağışıklık sistemini güçlendirmek mümkündür. Yüzyıllardır tüketilen ve nesillerden nesle geçen, faydası ile insanları şaşırtmaya devam eden ilik kemik suyu bağışıklık sistemini güçlendirme açısından en sağlıklı besinlerden bir tanesidir. Yapılan çalışmalar neticesinde ilik kemik suyu içerisinde magnezyum, kalsiyum, sülfür, silikon ve fosfor gibi minerallerin vücut tarafından kolayca emildiği ve ilik kemik suyunun tüm bu faydalı bileşenleri içerdiği ortaya konmuştur. Ayrıca ilik kemik suyu kollajen gibi bileşenler de içermektedir ki bu da diz ağrısı çekenler için en etkili şifa örneklerinden bir tanesidir.

Şifa Deposu Besinler

Kısık ateşte kaynatmadan uzun süre bekletilerek pişirilen Fide ilikli kemik suyu içerisindeki aminoasitler ile insan vücudu ve sağlığı açısından adeta altın değerinde bir içecek kıvamına geliyor. Vücut sağlığı açısından son derece önemli jelatin, protein, glisin, glutamin, kolajen gibi daha pek çok doğal besinin bozulmadan suya geçmesi ile tüketilecek kemik suyu bünyeyi güçlendirmekle beraber olası hastalıkların da önüne geçmede etkili olmaktadır. Hem lezzetli hem de faydası sayılamayacak kadar çok olan Fide ilikli kemik suyu ile vücudunuzun ihtiyaç duyduğu tüm besinleri bir kerede alabilirsiniz.

Kolaylık ve Lezzet Bir Arada

Bağışıklık sistemini en etkili şekilde güçlendiren besinlerden bir tanesi de domatestir. Mevsiminde toplanan taze domateslerle üretilen Fide domates salçası ile yemekleriniz hem daha lezzetli olur hem de vücudunuzun sağlığına büyük katkı sağlarsınız. Domatesin ülkemiz yöresel mutfağında çok önemli bir yeri bulunmaktadır. Doğal ve taze şekilde toplandığında ve bu taze domateslerle salça üretildiğinde ise yemeklerdeki lezzet iki kat artmaktadır. Fide konserve çeşitlerinden sağlıklı ve besin değeri yüksek domates salçası sadece bağışıklık sistemini güçlendirmekle kalmaz katarakt oluşumunu geciktirir, görme problemlerinin önüne geçer, romatizma sorunlarını azaltır.

Hayatınızın Her Anında Balık Tüketin

Bağışıklık sistemini güçlendiren selenyum mineralinin grip ile doğrudan ilişkili olduğu bilinmektedir. Selenyum vücutta zararlı mikro organizmalar ile savaşarak hücreleri korumaktadır. Bu nedenle uzmanlar günlük beslenmede yeterli seviyede selenyum alınması gerektiğini söylemektedirler. Selenyum eksikliği sadece bağışıklık sisteminin zayıflamasına değil ayrıca depresyon, anksiyete ve mutsuzluk gibi durumlara da yol açabilmektedir. Selenyum tüm deniz ürünlerinde bulunmakla beraber ton balığında yoğun bir şekilde bulunmaktadır. Günlük selenyum ihtiyacını en iyi şekilde Fide konserve ton balığı çeşitlerinden rahatlıkla sağlayabilirsiniz.  Zeytinyağlı, light, acılı ve klasik olmak üzere damak lezzetinize en uygun ton balığı ürününü seçebilirsiniz.

Kalite ve Lezzetin Değişmez Adresi!

İnsan sağlığı için en önemli vitamin, mineral ve bileşenleri içeren besinleri ile Fide konserve, 1974 yılından beri modern tesislerinde her yıl ürettiği 130 bin ton ürün ile sağlıklı ve lezzetli gıdalar sunmaya devam ediyor. Dünyanın bütün kıtalarına ürün gönderimi yapan Fide Konserve, günümüzün teknolojisine uygun olarak modernize edilen üretim tesislerinde en kaliteli ve en taze ürünleri lezzet harikalarına dönüştürmektedir. Fide Konserve ürünlerine online alışveriş sitemizden satın alabileceğiniz gibi Migros ve Migros Sanal Marketlerden de kolayca satın alabilirsiniz.