Günlük Beslenmenize Sağlık Katacak Ürünler

Günlük Beslenmenize Sağlık Katacak Ürünler

Günümüzün en büyük sorunlarından birisi olan Covid-19 ile alışkanlıklarımız, birçok değişiklik ve yeni yaşam standartlarına uyum sağlama süreciyle yenileniyor. Pandemi döneminin en büyük konu başlıklarından ve en önemlisi hiç şüphesiz ki sağlık ve sağlıklı yiyeceklerin tüketimi başlığıdır.

 

Her ne kadar farklı bir yaşam düzenine geçmiş olsak bile eskisinden daha çok sağlığımıza özen gösteriyor, bu özenin ilk sırasını elbette sağlıklı yiyecekler başlığı alıyor. Fide Konserve’nin uzun yıllara dayanan konserve ürünler üretim deneyimi farklı ürün çeşitlerindeki başarısıyla bunu net olarak gösteriyor. Gelin şimdi hep birlikte bu ürünlerden domates salçası, ton balığı ve ilikli kemik suyu ürünlerinin sağlığımıza nasıl katkıları olduğunu derinlemesine bir şekilde inceleyelim.

 

Domates Salçasının Sağlığa Faydaları

 

Domates salçası çok yönlü bir kullanıma sahip olduğundan dolayı en sevdiğimiz yemeklerde kullanmaktan çekinmeyiz. Hafif, taze, rahatlatıcı ve kaliteli bir domates salçası bize mutfağımızda sonsuz seçenekler sunarken, vücudumuzun çok hoş karşılayacağı besinleri de sunar.

 

İşte domates salçasının sağlığa faydaları;

 

  • İster bütün bir domates ya da domates salçası olarak tüketin, domatesler içerdikleri A, K, B1, B3, B5, B6, B7 ve C vitamini gibi doğal vitaminler ve mineraller açısından oldukça zengindir. Ayrıca domates içeriğinde potasyum, folik asit, demir, magnezyum, krom, kolin, çinko ve fosfor gibi vücuda yararlı besin maddeleri içerir.

 

  • Domateste çokça bulunan bir fitokimyasal bileşik olan likopen, vücudumuzun dokularını hasarlardan ve serbest radikallerden koruyan bir antioksidan olarak görev yaparak, kanser ve türevi hastalıkların önlenmesinde büyük bir rol oynar.

 

  • İyi bir krom kaynağı olan domates, kan şekerinin dengelenmesine yardımcı olur.

 

  • Domates salçası içindeki karotenoidler sayesinde LDL kolesterol partiküllerinin oksidasyonunu azaltabilir, böylece kan damarlarının tıkanmasını önleyebilir.

 

  • Likopen yönünden zengin olan domates salçası, cilt üzerinde koruyucu etkilere sahiptir. UV ışığına maruz kalan cildin kızarıklığını azaltmaya yardımcı olur.

 

Ton Balığının Sağlığa Faydaları

 

Bu çok yönlü, besin kaynağı olarak zengin bir içeriğe ve sağlık faydasına sahip olan ton balığı, Fide Konserve ayrıcalığıyla sofralarınızda lezzet ve sağlığı bir araya getiriyor. Ton balığı aileler için özellikle iyi bir seçenektir. Çünkü ton balığında bulunan besinler özellikle çocuklar için oldukça önemlidir. Protein vücudun hızlı büyümesi için gerekli bir besin kaynağıdır. Ayrıca Omega-3’ler sağlıklı beyin gelişiminde önemli bir rol oynar.

 

Elektrik yükü taşıyabilecek parçacıklara ayrılan minerallere elektrolit denir. Ton balığı içeriğinde bulunan magnezyum, potasyum ve sodyum gibi elektrolitler, kalp atışlarınızı koruyan, kas kasılmasını ve sinir iletimini uyaran elektriksel uyarıları iletirler. Vücudunuz bu hayati süreçlerin düzgün çalışmasını sağlamak için sodyum ve potasyum konsantrasyonunu sürekli olarak düzenler.

 

Ton balığı Omega-3 açısından oldukça zengin bir içeriğe sahiptir. Omega-3 yağ asitleri, çeşitli sağlık yararları ile ilişkili bir tür çoklu doymamış yağdır. Omega-3 yağ asitleri vücut sistemi genelinde iltihabı, trigliseritleri ve kan basıncını düşürmeye yardımcı olur ve kan pıhtılaşma riskini azaltır.

 

İlikli Kemik Suyunun Sağlığa Faydaları

 

Geleneksel olarak özellikle ülkemizde ilikli kemik suyu faydalarının sağlık açısından yadsınamaz bir yeri olduğu iyi bilinmektedir. İlikli kemik suyu birçok evde, grip, soğuk algınlığı ve öksürük tedavisi için bir çare ve şifa kaynağı olarak kullanılmış ve kullanılmaya devam edilmektedir.

 

Birçok doktor ve sağlık uzmanı, vücudu içten dışa doğru iyileştirmek için ilikli kemik suyu hakkında önerilerde bulunur. İlikli kemik suyu cilde kolajen desteği sağlayarak cildin genç görünümünü destekler.Karaciğeri toksinlerinden arındırır ve vücudun toksinlerinden kurtulmasına yardımcı olur. Aynı zamanda İlikli kemik suyu, bağırsak florası için mükemmel ortamı oluştururken besinlerin emilimini artırır.

 

Fide Konserve yılların deneyimi, lezzet ve sağlık dolu; domates salçası, ton balığı ve ilikli kemik suyu ürünlerini günümüzün en son teknolojiye sahip tesislerinde büyük bir titizlik ve özveriyle üretmektedir. Bu harikulade ürünleri incelemek ve online sipariş vermek için Fideshop’a uğramayı unutmayın!