Neden Fide Ton Balığı?

Ton balığı hem lezzetli hem de ekonomik oluşuyla Türk mutfağının değişmezlerinden biri haline gelmiş durumda. Tek başına da yenebilen ton balığı ile farlı yemekler ve salatalar da yapılabilir. Normal şartlarda çok çabuk bozulan balıklardan ziyade konserve olarak satılan ton balığı çok uzun bir raf ömrüne sahiptir. Bu detay da ton balığını tercih edilebilir bir gıda ürünü haline getirmiştir. Peki, ton balığının sağlığa faydaları nelerdir?

Ton Balığının Faydaları

Konserve ton balığı, aynı iyi düşük kalorili protein kaynağı, önemli besinler ve kalp dostu omega-3 yağ asitleri sağlayan taze balıklar için sağlıklı ve kullanışlı bir seçenektir. Konserve ton balığı yemek, protein alımınızı artırma etkisine sahiptir.

Her yaklaşık 100 gram yağ veya su dolu konserve ton balığı porsiyonu yaklaşık 30 gram protein içerir. Ton balığı, vücudunuzun hayatta kalması için ihtiyaç duyduğu 10 amino asidin tamamını sağlayan tam bir protein kaynağı olarak hizmet eder. Vücudunuz, sağlıklı dokuya zarar gelmemesi için bu amino asitleri kullanır. Ayrıca uzun süre boyunca bozulmadan saklanabilir olması da konserve ton balığının en büyük avantajlarından biridir.

Omega 3 ve Omega 6 Kaynağı

Ton balığı; vücut, saç, cilt, kardiyovasküler sistem ve beyin sağlığı için gerekli olan omega 3 ve 6 yağ asitlerini sağlayan en zengin kaynaktır. Omega-6 yağ asitleri alımımızı daha fazla omega-3 yağ asitleri (ton balığı gibi deniz ürünlerinden) ile dengelemek, demansın ilerleyen gelişimini yavaşlatmaya yardımcı olabilir.

Ton balığındaki omega-3 yağ asitleri, hücresel düzeyde iltihabı bloke etmek için proinflamatuar omega-6’larla rekabet ederek vasküler bilişsel bozukluk ve bunama riskini azaltır. Ton balığı karbonhidrat içermez ve diyabet yönetimi için faydalı besinler sağlar.

Ton balığı, sadece metabolizma hızınızı iyileştirmekle kalmaz, aynı zamanda vücudunuzu enerjik, aktif ve sağlıklı tutan organlarınızın işlevselliğini de artırır. Bunun dışında bağışıklık sisteminizi güçlendirmeye de yardımcı olabilir. Ton balığı, bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olan manganez, çinko, C vitamini ve selenyum açısından zengindir. Bu antioksidanlar, hücresel düzeyde metabolizmanın yan ürünleri olan serbest radikallerle savaşarak bizi kanser gibi hastalıklardan korur.

Ton balığındaki B vitamini kompleksi cildimizin sağlıklı kalmasına yardımcı olur. Cildimize pürüzsüz bir ton veren elastin adlı bir protein içerir. Cildinizin sağlığını iyileştirmek istiyorsanız, ton balığı tüketmek önemli bir avantajlar sağlar ve parlak bir cilt elde etmenize yardımcı olacaktır.

Güvenilir Ton Balığı Ürünleri

Fide ton balığı konserveleri hem yağda hem de suda olmak üzere farklı çeşitlere sahiptir. Farklı ürünleriyle Fide ton balığı konserveleri, gerçek ton balığı lezzetini tüketiciye sunar. Fide, klasik ton balığı konservesinin yanı sıra acılı, zeytinyağlı ve light gibi ürünleriyle farklı lezzet arayanlara da hitap eder.

Fide Konserve klasik ton balığı; eşsiz lezzetini ton balığı, ayçiçek yağı ve tuz kombinasyonuyla sağlar. Fide acılı ton balığı ise içerisinde ton balığı, ayçiçek yağı, acı biber, tuz, sarımsak tozu ve acı aroması bulundurur. Acıyı ve ton balığını sevenler için vazgeçilmez bir tat sunar.

Fide light ton balığı, yağı sevmeyen ya da diyette olan tüketiciler için en iyi ton balığı tercihi olacaktır. İçinde yağ yerine su bulundurur ve daha düşük kaloriye sahiptir. Fide zeytinyağlı ton balığı konservesi ise geleneksel tatları sevenler için idealdir.