Tavuk Suyu ile Hazırlanmış Lezzetli Yemekler

Tavuk suyuna çorbanın faydaları saymakla bitmez. Tıbben de kanıtlanmış olan bu çorba hastalıkların, özellikle soğuk algınlığının en büyük şifa kaynağıdır. Özellikle kış aylarında olan bu hastalıktan kurtulmak çok zor olur. Havalar ısınmadıkça bu hastalığın tetiklenmesi de sıklaşır. Hem kendinizi hem de sevdiklerinizi çok kolay yollar ile bu hastalıklardan koruyabilirsiniz. Siz ve sevdikleriniz bu hastalıktan korunmak için mutlaka tavuk suyuna çorba yapmalı ve tüketmelisiniz.

Ayrıca genel olarak bazı hastalıklarda da tavuk suyuna çorbanın çok yararı olduğu görülmüştür. Vücudumuz su kaybettiğinde, bol bol sıvı tüketmeniz gerekir. Sıvı tüketirken fayda sağlamakta isterseniz, Fide Tavuk Suyu’na yapılan çorba vücudumuza kaybettiğimiz o suyu geri kazandırmaktadır. Su kazandırmasının yanı sıra zararlı maddeleri de vücudumuzdan atmamıza yardımcı olur. Bakterilere karşı savaştığından antiseptik bir özellik taşır.

Yapısı nedeni ile tuzlu su gargarasına benzer ve boğaz tahribatını da iyileştirmeye ve önlemeye yardımcı olur. Enerji verir ve bağışıklık sistemimizin güçlenmesine yardımcı olarak, bizi hastalıklardan bir nevi de korumuş olur. Soğuk algınlığı durumunda tavuk suyuna çorba içilmesi sinüslerinizde temizlenmesine yardımcı olarak, daha rahat bir şekilde hastalık evresini atlatmanızı sağlar. İçerisinde bulunan kemik iliği sayesinde fosfor, sülfür, magnezyum ve silisyum gibi  birçok faydalı mineral içerir. Sindirim sistemini de düzenlediğinden bağırsak sağlığımızda olumlu yönde etkilenmiş olur.

Kalsiyum, magnezyum, fosfor gibi birçok faydalı mineral açısından zengin olan tavuk suyu, sağlıklı bir şekilde kemiklerinizin gelişiminde de rol oynar. Bebeklere, çocuklara ve özellikle yaşlılara içirilmesi gereken bu çorbanın kemikler üzerindeki faydaları saymakla bitmiyor. Çorba hazırlarken ilave edilen sebzelerle de faydalı olan yapıyı güçlendirerek sağlığınıza daha çabuk ulaşmanıza fayda sağlamış olursunuz. Ayrıca çorbaya eklediğiniz baharatlar sayesinde de boğazdaki balgamı daha kolay şekilde dışarı atarak, vücudunuzun mikroplu bölümlerini temizlemiş olursunuz.

Tabii ki sadece çorbayla olacak değil… Elinizi de sık sık sabunla yıkamanızda fayda var. Kapalı ortamdaysanız eğer o alanı da havalandırmayı ihmal etmeyiniz.